FURIA

Adopcje Molosów

Informacje podstawowe

 • Płeć: sunia
 • Wiek: 3 lata
 • Rasa: cane corso
 • Pod opieką od: 13.12.2018r.
 • Informacje dodatkowe

 • Szczepienie: Tak
 • Odrobaczenie: Tak
 • Kastracja/Sterylizacja: Tak
 • Osoba kontaktowa:

 • Dane osoby kontaktowej:Joanna Ptaszynka
 • E-mail osoby kontaktowej:jptaszynka@gmail.com
 • Tel. osoby kontaktowej: 515517477
 • Miejscowość:
 • Strona www:


 • Imię : Furia
  Płeć: Sunia
  Rasa: w typie Cane Corso
  Metryka/Rodowód: Brak
  Wiek: 3 lata
  Sterylizacja: Tak
  Przebywa: Gdynia

  W dniu 12.12.2018 poproszono nas o ponowne szukanie dla Furii Rodziny.
  Była adoptowana w kwietniu tego roku.
  Wszystko bylo wspaniale i podobno półtora miesiąca temu zaczęła Furia pokazywać niezadowolenie i brak akceptacji przyjaciela Rodziny i Syna Właścicielki obecnej.
  My dowiedzieliśmy się o tym w niedzielę 09.12.2018 i mimo propozycji różnych rozwiązań i pomocy zapadła taka decyzja.
  Pozostaje nam jedyne wyjście- szukać domu dla Furii.

  Poniżej opis pochodzący z domu gdzie Furia spędziła ostatnie miesiące.

  ****************************
  " Cześć Mam na imię Furia większość mnie z Was pewnie kojarzy moja rodzina adoptowała mnie pół roku temu ...... dziś z bólem serca szukają mi nowego domu .......... mam 3 lata i jako 3 letnie Cane Corso jeszcze siano w głowie ale jeśli będziesz ze mną systematycznie pracować będę miała zasady wprowadzone od początku i będziesz stanowczy w tym co chcesz ze mną osiągnąć będę Ci posłuszna . Umiem chodzić na smyczy przy nodze umiem słuchać i wykonywać komendy które ode mnie będziesz wymagać - ale tylko wtedy kiedy będziesz ze mną pracować - inaczej staje się ciężka szalejąca masa na smyczy która będzie Cię ciągnąć od lewej do prawej i rzucać się na wszystko co możliwe ( przetrenowałam to na opiekunach kiedy moja Pani wyjeżdża na kilka dni ) 
  Wszystkie siad, zostań, równaj, noga, do mnie mam w małej łapce Ale musisz być stanowczy ! 
  Pani nauczyła mnie ze zostawania w domu na kilka godzin ale zanim zostanę proszę wyprowadzać mnie na długi spacer daj mi się zmęczyć i wylatać będziesz pewien ze nagle Twoja ulubiona kanapa nie zostanie podziurawiona moimi zębami jestem jeszcze młoda szybko i różne głupoty mi czasem do głowy przychodzą 
  Potrafię dogadać się z psem rezydentem w domu - im mniejszy tym szybciej to przyjdzie - z moim starszym bratem wojowałam dość długo - uznając na końcu ze skoro jest facetem to już niech sobie rządzi ! 
  Na spacerach wszystkie psy zjem - Ale jak się okazuje ze chcą się bawić to w sumie wychodzi ze ja nie taki diabeł straszny jak go malują !
  Nie lubię obcych - zanim wpuścisz do swojego domu kogoś uprzedź mnie i przytrzymaj inaczej dziura w spodniach murowana . 
  Nie chce mieszkać z dziećmi - uwielbiam je co prawda ale ostatnie wydarzenie pokazuje ze potrzebuje domu bez dziecka 
  Zaatakowała swojego młodszego Pana jak wchodził do domu zrobiłam mu 2 dziurki w nodze - 
  Nie umiem sama odpowiedzieć na to dlaczego od pewnego czasu zachowuje się agresywnie „ takie odpały „ potrafię wstać nagle ze swojego posłania i podejść żeby kogoś ugryźć albo chociaż uszczypnąć ..... mam tez takie wyskoki jak kogoś mijam na ulicy 
  dlatego proszę o dom w którym nie będzie żadnych dzieci małych nastolatków chyba ze Ok 17-18 który będzie konsekwentnie ze mną pracował i będzie na tyle stabilny psychicznie i silny ze mnie opanuje ... 

  Furia to urocza suka która godzinami może leżeć i się przytulać, kocha spać w pościeli wylegiwać się godzinami . 
  Jest karna ale trzeba od niej tego wymagać od początku .
  Jest charakterna i potrzebuje osobny bardzo mocnej i stabilnej psychicznie . Wymaga ustawienia jawnych granic i egzekwowania ich inaczej będzie w stanie wejść na głowę . 
  U nas w domu wychowuje się z Dorosłym Samcem CC - który najnormalniej w świecie ustawił ja bo Panna lubi dominować - nie polecam do dorosłej suki - doświadczenie nam pokazało ze Furia albo obejmie dowództwo w takim wypadku w domu albo będzie walczyć o nie do upadłości .... 
  dzieci .......... - na dzień dzisiejszy suka nie nadaje się do rodziny z dziećmi - ma agresywne wyskoki, które dzieją się Np ; jak dziecko wchodzi do domu - albo jak wychodzi z łazienki - potrzebuje wyciszenia i porządnej codziennej pracy z przewodnikiem . 
  U nas zostaje w domu sama przez Ok 8h - wiem że to dla niej męczarnia wiec cudownie by było gdyby przyszły właściciel miał prace „ domowa „ albo przynajmniej nie znikał z jej oczu na długie godziny.
  Suka uwielbia jeździć autem cudownie się sprawdza jako towarzysz do biegania - nauczona została podstawowych komend dla psa „ biegacza „ oraz pracy na pasie podpiętym do człowieka . 
  Jest zdrowa - przebadana 

  Z bólem serca podjęliśmy taka decyzje ale dla nas dobro suki jest najważniejsze - musi posiadać dom w którym dzieci nie będzie ani zbyt wielu bodźców - dom na resztę swoich dni .
  Nie nadaje się dla osób nie świadomych rasy 
  Dla osób początkujących ani dla kogoś kto myśli „ miałam już dużego psa .... poradzę sobie „ 
  Furia potrzebuje odpowiedzialnego przewodnika stabilnego który będzie miał czas na to aby pracować z nią codziennie ! W zamian odwdzięczy się dozgonna miłością i tona futra na dywanie "

  **************************
  To o Furii od obecnej właścicielki.
  Zaleciliśmy badanie min.tarczycy, podobno jest zrobione. Wyniku jeszcze nie dostaliśmy.
  Może zostanie dosłany wynik - wtedy również go umieścimy.

  Furia wcześniej nie sprawiała takich problemów, więc albo coś zmieniło się w ich życiu prywatnym i tak to wpłynęło na sunię ..albo ..albo ..możemy sobie gdybać.

  Fakt jest jeden - to wspaniała sunia dla dorosłych i doświadczonych ludzi z rasą o ustabilizowanym życiu i braku małych dzieci.
  Tylko takie Rodziny będziemy brać pod uwagę przy tej adopcji.

  🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

  Fundacja szuka tylko odpowiedzialnych domów adopcyjnych. 
  Adopcja psa to decyzja każdego członka rodziny, dlatego prosimy o przemyślane decyzje. 
  Wizyty przed adopcyjne są obowiązkowe. Adopcje są darmowe. 
  Obowiązuje umowa adopcyjna. 
  Nie wydajemy psa/suki do budy, na łańcuch czy kojca, do pilnowania magazynów i składów. 
  To psy rodzinne. 
  Wszystkie nasze psy/suki przed adopcją są kastrowane. Jeśli wiek lub stan zdrowia nie pozwala w momencie adopcji na taki zabieg to jest i tak on określony w umowie adopcyjnej i zgodnie z datą w umowie trzeba się z tego zabiegu wywiązać. Pseudohodowlom jak i rozmnażaniu bezmyślnemu mówimy NIE. 
  Z uwagi na gabaryty rasy oraz bardzo częste choroby stawów w wieku podeszłym szukamy psom domów bez dużej ilości schodów. 
  Adopcje do bloku są możliwe, jeśli jest to blok z windą. Brak windy dyskredytuje rodziny adopcyjne mieszkające powyżej pierwszego piętra w bloku-nie jest to wymysłem fundacji a troską o zdrowie psów.
  Każdy z nas się starzeje-one też i nikt w momencie adopcji nie myśli o tym, że może za kilka lat trzeba będzie tego psiaka wnieść po schodach.
  Jeśli wynajmujecie mieszkanie/dom-musicie mieć zgodę najemcy pisemną na pobyt w tym miejscu psa.

  🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

  Chętnych do adopcji prosimy o wypełnienie ankiety:www.canecorsoadopcje.pl/ankieta

  Kolejny krok to kontakt z naszej strony, wizyta przed adopcyjna i można wtedy jechać poznać psiaka i podjąć ostateczną decyzję o adopcji.

  🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

  Jeśli ktoś ma ochotę pomóc nam pomagać to podajemy dane:

  🐾konto: 60114020040000320276027526
  wpłaty z dopiskiem : DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

  🐾SWIFT:BREXPLPWMBK

  🐾Paypal: adopcje@canecorsoadopcje.pl

  Kontakt w sprawie adopcji :

  e-mail: adopcje@canecorsoadopcje.pl

  ☎️  Asia tel. 515-517-477


  SZANUJ 🐾
  WSPIERAJ 🐾
  ADOPTUJ 🐾

  Wpadną Ci w oko:

  • Molosy adopcje
   FUNT
   2018-10-20 pies